WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA POWIATU MRĄGOWSKIEGO

Nowe Miasto Lubawskie stawia na sport

NOWE MIASTO LUBAWSKIE
Piłka nożna, siatkówka, a może poranny trening na siłowni plenerowej? Nowe Miasto Lubawskie inwestuje w obiekty sportowo-rekreacyjne.

Sport to zdrowie – o tym wie każdy. Nowa baza sportowo-rekreacyjna w Nowym Mieście Lubawskim ułatwi prowadzenie zdrowego życia każdemu. „Od lat, oprócz realizacji oczywiście wielu innych ważnych inwestycji, dużą wagę przykładaliśmy z samorządem Nowego Miasta do realizacji zadań inwestycyjnych, które pozwolą spędzić czas w aktywności fizycznej naszym mieszkańcom, ale też i na rozwój wielu dyscyplin sportowych” - podkreśla Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

Na najmłodszych czekają place zabaw. Nowe huśtawki, tory przeszkód, czy zjeżdżalnie uatrakcyjnią wypoczynek na świeżym powietrzu. W sąsiedztwie ulokowano siłownie plenerowe, na których ruchu mogą zażyć starsi mieszkańcy Nowego Miasta. Dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli mogą skorzystać ze znajdujących się przy placówkach placów zabaw i kompleksów sportowych. Takie obiekty powstały ostatnio przy Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2.

Największym projektem jest bez wątpienia nowy stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny, na którym trenują lokalne kluby sportowe. „Posiadamy dwa kluby lekkoatletyczne, klub piłkarski – najstarszy klub na Warmii i Mazurach – Klub Sportowy Drwęca. Ale to nie są jedyne organizacje, które korzystają. Korzystają z tego również szkoły, bardzo mocno zaangażowany jest Szkolny Związek Sportowy, gdzie na naszych obiektach przeprowadzamy imprezy na poziomie powiatu i województwa” - informuje Marek Borkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim.

W pobliżu stadionu znajduje się także nowa przystań kajakowa, która może okazać się świetnym miejscem na przerwę w wodnej wyprawie rzeką Drwęcą. W 2017 roku miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury około 1 miliona złotych na kolejną inwestycję – tym razem dla rowerzystów. Powstała nowa infrastruktura składająca się ze ścieżki asfaltowej na odcinku prawie 2 kilometrów, a także miejsce obsługi rowerzystów z parkingiem i stojakami rowerowymi. Ścieżka rowerowa łączy się ze ścieżkami na terenie sąsiednich gmin, co tworzy bardzo atrakcyjną trasę o łącznej długości blisko 20 kilometrów.