Sezon teatru w liczbach prezentuje się imponująco. W tym czasie odbyły się cztery premiery i 258 spektakli, 36 edukacji teatralnych, po pięć warsztatów, wystaw oraz sześć wydarzeń plenerowo-teatralnych: Mikołaj w Teatrze, Dzień Kobiet na bezludnej wyspie, Dzień Lalkarstwa w Olsztyńskim Teatrze Lalek, Finał XXIII Przeglądu Małych form Scenicznych, Święto Muzyki Fête de la musique - Olsztyn 2024, "Uplastycznij wyobraźnię" z okazji Dnia Dziecka.
W OTL odbyły się trzy czytania performatywne, w tym "Piękna była to przygoda" z tekstem Michała Kaźmierczaka, dokładnie w siedemdziesiątą rocznicę pierwszej premiery, która miała miejsce w olsztyńskim ratuszu w 1954 roku. Olsztyński teatr prezentował się też na innych scenach. Pięć razy wyjeżdżał ze spektaklem "Mikołaj Kropielnik z Olsztyna".
Na Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy w Słupsku zaprezentował "Żaba nie Śmieszka". W cyklu "Mono w Instytucje" przedstawił spektakl "Lot" w reżyserii Agi Błaszczak w Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie. Dostał się też do Programu Teatr Polska ze spektaklem "Pięć i pół człowieka".
OTL zaprosił do współpracy twórców: Anitę Piotrowską, Michała Derlatkę, Błażeja Twarowskiego, Piotra Klimka, Urszulę Chrzanowską, Jerzego Świtonia, Monikę Wójcik, Igora Gawlikowskiego, Pavla Hubičke Ponadto w kwietniu tego roku odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji siedemdziesięciolecia istnienia Olsztyńskiego Teatru Lalek.